دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) روز سه شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ از ۶ طرح پژوهشی بنیاد نیکوکاری جمیلی در دانشگاه شهید بهشتی و با حضور دکتر سعداله نصیری قیداری (رئیس دانشگاه شهید بهشتی)، مهندس ابراهیم جمیلی (رئیس هیئت امنا بنیاد نیکوکاری جمیلی) و دکتر ایرج تاج الدین (مدیر شرکت دانش بنیان آیرما) بازدید نمود.

این ۶ طرح که با هدف فرهنگ سازی و حمایت همدلانه در مقابله با ویروس کرونا از سوی بنیاد نیکوکاری جمیلی امسال و از ابتدای شیوع همه‌گیر این ویروس با دانشگاه شهید بهشتی منعقد گردید، تمام تلاش خود را معطوف به اقدامات مؤثر پژوهشی در زمینه با پیشگیری و مبارزه با این بیماری نموده‌است.

سلامتی، آرزوی هر انسان و بیماری جزء جدایی ناپذیر زندگی است. همزمان با شیوع بیماری کروناویروس، استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های علمی جهانی برای تشخیص، مقابله و مبارزه با این بیماری و بیان ظلم مضاعف بر مردم کشورمان با توجه به تحریم‌ها در دستور کار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، جامعه خیرین، مراکز تحقیقات و فناوری قرار گرفت.

انتخاب «تأثیر الگو زیستی بر کرونا» نیز به‌عنوان یکی از محورهای چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، یکی از اقدامات این رویداد علمی با حمایت بنیاد نیکوکاری جمیلی و در خصوص مقابله با ویروس کرونا و افزایش سطح علمی-پژوهشی جوانان کشور بوده‌است که در تاریخ ۹/۹/۱۳۹۹ و با برگزاری مراسم اختتامیه به‌صورت مجازی، به کار خود پایان داد.