جلسه هیئت امناء و مجمع عمومی به طور فوق‌العاده بنیاد حامیان دانشگاه تهران با حضور سرپرست دانشگاه تهران، اعضای هیئت امنا و مجمع عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت حضوری و غیرحضوری از ساعت 18 الی 20:30 تاریخ 17 مهرماه 1400 در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه هیئت امنا دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه و رئیس هیئت امناء بنیاد حامیان ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور خیرین نیک اندیش دانشگاه گفت: «تشکیل بنیاد حامیان به ابتکار دوستان اتفاق مبارکی است و توانست دغدغه های دانشگاه در زمینه کار خیر را برطرف سازد و علاوه بر سازماندهی کارها، اثرگذاری خوبی نیز بر دانشگاه داشته‌باشد».

در ادامه جلسه دکتر محمود کمره ای رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان با اشاره به اینکه فعالیت های بنیاد عام المنفعه حامیان دانشگاه تهران در سال 1399 در 3 حوزه اصلی: الف) فعالیت‌های کیفی با هدف؛ تکریم خیّرین و واقفین، ترویج فرهنگ نیکوکاری، ب) فعالیت‌های کمی با هدف؛ توسعه مشارکتهای مردمی ج)تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز بنیاد متمرکز بوده است.

دکتر ساداتی‌نژاد مدیر عامل بنیاد حامیان در این جلسه از حمایت رئیس دانشگاه نسبت به بنیاد به عنوان پشتوانه مناسب بنیاد یاد و خاطرنشان کرد:«در طول فعالیت‌های بنیاد حضور خیرین رشد داشته‌است و در این زمینه ما با مصوبه بنیاد به این سمت رفتیم که فعالیت‌های خیری را گسترش دهیم و امروزه حتی دانشجویان دانشگاه تهران با مبلغ دلخواه خود همراه با خیرین ارجمند ما را یاری می‌کنند».

مهندس ابراهیم جمیلی خیر نیک اندیش دانشگاه تهران و مسئول بنیاد نیکوکاری جمیلی در ادامه جلسه عنوان کرد: «کار عمده بنیاد حامیان مستند‌سازی و ثبت و ضبط فعالیت‌ها است و بنیاد کار خوبی که کرده‌است ترویج خیر‌سازی است».

با توجه به اتمام دو سال فعالیت اعضای هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران، نامزدهای هیئت مدیره اعلام آمادگی کردند و رأی‌گیری به عمل آمد و اعضای منتخب به شرح زیر اعلام شد:

  • دکتر محمود کمره ای
  • دکتر عباس مصلی نژاد
  • دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد
  • مهندس کاظم قلم‌چی
  • حاج حمیدرضا شاه‌حسینی
  • دکتر شادی جمیلی
  • دکتر محمد رضا صادقی‌مقدم
  • دکتر ناصر غلامی(علی‌البدل)
  • دکتر آزاده جلالیانس (علی‌البدل)

دکتر عباس مصلی نژاد خیر نیک اندیش دانشگاه تهران و عضو هیئت مدیره بنیاد ضمن بر شمردن شرایط اعضای انتخابی هیئت‌مدیره، اظهار کرد: «اعضای هیئت مدیره باید برای بنیاد وقت بگذارند چون بنیاد یک سرمایه اجتماعی است و هرچه تعداد نهادهای خیریه اضافه شود به معنای مشروعیت جامعه است».

مسئول بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد در ادامه گفت:«اگر بخواهیم جامعه پویا داشته‌باشیم و توسعه را شتاب دهیم باید نهادهای خیریه را گسترش دهیم».

پس از پایان جلسه هیئت امنا، جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بنیاد با ذکر یاد و قرائت فاتحه برای خیرین جاودان بنیاد

این مراسم با حضور خیرین نیک اندیش از جمله جناب آقای مهندس ابراهیم جمیلی و سرکار خانم دکتر شادی جمیلی برگزار شد.

در پایان مراسم دو تفاهم‌نامه جایزه و اعتبار حمایتی امضا شد:

تفاهم نامه جایزه و اعتبار حمایتی دکتر علی اکبر صبوری دانشمند برگزیده جهان اسلام و عضو هیئت علمی موسسه بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران که در سال 98 و 99 مبلغ 100 میلیون تومان به صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران اهدا کرده‌بودند با حضور خیرین نیک اندیش دانشگاه تهران امضا شد. طی این تفاهم نامه این خیر نیک اندیش تقبل کردند که ماهانه 10 میلیون تومان به مدت 5 ماه از حقوق ایشان برای تقویت جایزه و اعتبار حمایتی با عنوان «دکتر علی اکبر صبوری» کسر شود و همچنین منافع حاصل از اعتبار مصرف نشده در سال های 98 و 99 به مبلغ جایزه ایشان اضافه شود.

دومین تفاهم نامه با عنوان «جایزه و اعتبار حمایتی دکتر حوری سپهری» امضا شد، که سرکار خانم دکتر حوری سپهری هیئت علمی بازنشسته دانشکدگان علوم یک چک 100 میلیون تومانی بابت جایزه و اعتبار حمایتی سرکار خانم دکتر حوری سپهری اهدا کردند، پیش از این نیز این خیر نیک اندیش مبلغ 110 میلیون تومان در سال های 97 و 98 جهت حمایت از آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری این دانشکدگان به صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران اهداء نموده‌بودند.

همچنین در پایان مراسم از جمعی از خیرین نیک‌اندیش که در سال های اخیر در حمایت از دانشگاه کوشیده‌اند، تقدیر به عمل آمد.