حضور ابراهیم جمیلی رئیس هیات امنا بنیاد نیکوکاری جمیلی در برج فناور دانشگاه امیر کبیر

روز دوشنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۷ مهندس ابراهیم جمیلی رئیس هیات امنا بنیاد نیکوکاری جمیلی به همراه سرکار خانم ها دکتر شادی جمیلی و مهندس شبنم اسدی از ساختمان برج فناور دانشگاه امیرکبیر بازدید نمودند.
در جریان این بازدید، دکتر عسگریان ابیانه معاونت اداری، مالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از اجرای طرح ها و ایده های نوآورانه و کارافرین در رشته های مختلف در برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر توضیحاتی ارائه دادند.
مهندس ابراهیم جمیلی از مراکز تحقیقاتی فناوری دانشگاه، مراکز رشد، آزمایشگاه مرکزی و مراکز پژوهشی و شرکت های دانش بنیان از جمله شرکت های شتاب دهنده فینوا، طبا زیست پلیمر، امیران نگار طب، نیلی گستر امید و شرکت سامسونگ بازدید نمودند.
برخی دست اندرکاران واحد پژوهش های فناورانه خود را برای مهندس جمیلی شرح دادند و ایشان مشتاقانه به توضیحات افراد گوش سپردند و پیشنهاداتی به آنها در زمینه های اقتصادی و کسب و کار دادند.
محصولات و پژوهش های فناورانه این افراد به شرح زیر می باشد.
ربات خوش آمدگو و تشخیص چهره، صحبت کردن به انواع زبان ها و راهنمایی کردن انسان ها از ویژگی های این ربات ها هستند. همچنین محصولات دیگری مانند درمان زخم با ساختار شبیه پوست انسان، دستگاه امیکرن که دستگاهی است جهت شبیه سازی شرایط خاص، سامانه های نوین گندزدایی و تصفیه آب و فاضلاب، لامپ های روشنایی پریزم و سیستم پایش لیزری HDDM  که از دستاوردهای این عزیزان می باشد.
وی از پژوهشگران این مرکز جهت تحقیق و بررسی  ذخیره کردن انرژی برق نیز دعوت به عمل آورده و اعلام نمودند از ایده های جوانان در این حوزه حمایت خواهند کرد.
در ادامه طی جلسه ای با حضور ریاست محترم دانشگاه امیرکبیر جناب آقای دکتر معتمدی برگزار گردید که ابتدا توضیحاتی درخصوص نحوه فعالیت این مرکز ارائه شد که عبارتند از ۱) ارائه خدمات در جهت تسریع رشد واحدهای پذیرفته شده
۲) ارزیابی و مشاهده در جهت اصلاح و بهبود طرح ها و ایده های ارائه شده
۳) تأمین محل کار و ارائه خدمات اولیه اداری
۴) معرفی جهت استفاده از خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه امیرکبیر
۵) نظارت بر روند رشد و تحلیل مستمر دستاوردها به منظور افزایش کارایی
۶) جهت دهی به طرح ها و ایده ها به منظور رفع نیازهای فناورانه کشور
پس از اتمام توضیحات مهندس جمیلی به یادآوری اینکه ۱۰ سال پیش همکاری خود را در حوزه معدن با دانشگاه امیرکبیر آغاز نموده به چند مورد اشاره نمودند و تمایل خود را در خصوص همکاری مشترک بین گروه صنعتی معدنی زرین و دانشگاه امیرکبیر اعلام نمودند همچنین بنیاد نیکوکاری جمیلی برگزاری همایش برای همکاری خیرین با این دانشگاه را تقبل نمودند .
همچنین مدیر بخش تربیت بدنی دانشگاه امیرکبیر مواردی در خصوص مشکلات دانشجویان را مطرح و در این زمینه باخانم دکترجمیلی به صحبت پرداختند همچنین خانم دکتر جمیلی توضیحاتی درخصوص جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به حضار ارائه نمودند
در ادامه جلسه حضار نیازهای خود را در بخش های مختلف دانشگاه مطرح کردند و از بنیاد نیکوکاری جمیلی درخواست حمایت خود را اعلام داشتند و مهندس جمیلی تعداد ۲۰۰۰۰وعده غذایی رایگان را به دانشگاه امیرکبیر از جانب بنیاد نیکوکاری جمیلی تقدیم نمودند .