حضور رئیس هیت امنای بنیاد نیکوکاری  جمیلی و در آیین گزارش پویش تأمین تجهیزات خوابگاه های دانشجویی

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، آیین گزارش پویش تأمین تجهیزات خوابگاه های دانشجویی دانشگاه تهران با حضور خیرین نیک اندیش دانشگاه تهران مهندس جمیلی و خانم دکتر شادی جمیلی وخیرین مشارکت کننده در پویش و جمعی از دانشجویان همیار و اعضای کانون نیکا و همیاران اندوخته همیاری بنیاد حامیان دانشگاه ۲۱ مهرماه ۹۷ در تالار اندیشه کوی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای آیین، دکتر محمد اسماعیلی مدیرکل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران عنوان کرد: سال ۹۶ لیستی از نیازها و منابع تجهیزاتی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه تهیه کردیم، اما متاسفانه به دلیل کمبود منابع نتوانستیم این وسایل را تجهیز کنیم.
مدیرکل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران با اشاره به کمک‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران در حوزه تجهیز منابع خوابگاه‌های این دانشگاه خاطرنشان کرد: در سال جاری به کمک این بنیاد بسیاری از کمبودهای دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی را از نظر موکت، پرده، میز، صندلی، یخچال و برخی منابع دیگر تجهیز نمودیم که امیدوار هستیم کمک‌های خیرین ادامه داشته باشد.
در ادامه دکتر کمره‌ای رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران در آئین گزارش پویش تأمین تجهیزات کوی دانشگاه تهران از کمک‌های ۷۵۰ میلیون تومانی خیرین دانشگاه تهران در پنجمین جشنواره بنیاد حامیان خیرین خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته حدود ۷۴۴ میلیون تومان از مبلغ فوق محقق شد و ما تصمیم گرفتیم تمامی این مبلغ را صرف خرید بودجه و تجهیزات مورد نیاز خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: تصور ما این بود که در جشنواره اخیر بنیاد حامیان دانشگاه تهران حدود ۲۰۰ میلیون تومان کمک از سوی خیرین این دانشگاه دریافت کنیم که خوشبختانه این مبلغ با افزایش بیش از سه برابری محقق شد که البته با سود ۱۷ میلیونی این رقم توانستیم کمک‌های خوبی برای تأمین نیازهای اساسی دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تهران داشته باشیم.

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه طرح‌های بزرگی در این دانشگاه وجود دارد که اجرایی کردن آن منتظر حمایت‌ها و کمک‌های خیرین می‌باشد، گفت: علاوه بر تلاش بنیاد حامیان دانشگاه تهران برای تأمین نیازهای اساسی دانشجویان خوابگاهی، ما تلاش کردیم امسال برای اولین بار دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه را نیز بورسیه بنیاد کنیم و بتوانیم از آنها حمایت‌های مادی و معنوی داشته باشیم.

دکتر کمره‌ای از بورسیه بیش از ۱۴۰۰ دانشجوی دانشگاه تهران توسط بنیاد حامیان این دانشگاه در سال ۹۷ خبر داد و گفت: حدود ۱۰۰ نفر این دانشجویان دوره کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند و مابقی دانشجویان دوره کارشناسی هستند.
وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های بنیاد حامیان خیرین دانشگاه تهران این است که بتوانیم از ایده‌های نو و برتر دانشجویان دانشگاه تهران حمایت کنیم. در واقع دانشجویانی که ایده‌های برتری داشته باشند علاوه بر کمک‌های مادی از کمک‌های حمایتی برای تبدیل ایده‌های آنها به کسب و کار نیز بهره‌مند خواهند شد. در واقع این دانشجویان از طرف پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شناسایی خواهند شد.
رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: بورسیه دانشجویان کم بضاعت از دیگر برنامه‌های این بنیاد است که بر اساس آن دانشجویان بی بضاعت دانشگاه تهران بدون در نظر گرفتن معدل آموزشی شناسایی و مورد حمایت قرار می‌گیرند و همچنین دانشجویانی که معدل مساوی داشته باشند در ازای کار دانشجویی می‌توانند از حمایت‌های بنیاد بهره بگیرند.
دکتر کمره‌ای از اعتبار بیش از ۱.۵ میلیارد تومانی اعتبار صندوق نیکوکاری این دانشگاه خبر داد و گفت: در ابتدا که صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران به بنیاد حامیان دانشگاه تهران واگذار شد ۷۵۰ میلیون تومان موجودی داشت که در حال حاضر این موجودی به ۱.۵ میلیارد تومان افزایش یافت و در نظر داریم تا پایان سال جاری آن مبلغ به دو میلیارد تومان افزایش یابد.
از برنامه های برگزار شده در این آیین، رونمایی از نماد خیرین دانشجوی دانشگاه تهران بود که با الگوپذیری از خیرین بزرگ دانشگاه تهران، تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در جریان پویش برای تأمین تجهیزات کوی دانشگاه تهران مشارکت داشتند و مبالغ کمک آنها در قالب یک نماد در موزه بنیاد حامیان دانشگاه تهران و بعدها در موزه دانشگاه تهران ثبت و نگهداری خواهد شد و هریک از دانشجویان از دست خیرین نیک اندیش شاخه گلی به رسم حضور در جرگه خیرین دریافت کردند که خانم دکتر جمیلی نیز از خیرین جوان دانشگاه تهران نیز به رسم یادبود شاخه گلی را به دو تن از دانشجویان تقدیم نمودند.
در ادامه دکتر محمود نیلی احمدآبادی برگزاری جلسات با خیرین و نیک‌اندیشان این دانشگاه را غنیمت و دارای انرژی مثبت توصیف کرد و گفت: دوران دانشجویی یکی از تعیین‌کننده و موثرترین دوران هر فردی در زندگی به شمار می‌رود. بنابراین کسانی که در خوابگاه‌ها اسکان پیدا می‌کنند روزها و شب‌های خود را در این مکان‌ها می‌گذرانند بنابراین کمک به تجهیز، تأسیس و توسعه این مکان‌ها که از سوی خیرین صورت می‌گیرد، ارزشمندترین کاری است که آنها در زندگی انجام می‌دهند.
رئیس دانشگاه تهران در ادامه افزود: خوشبختانه بنیاد حامیان دانشگاه تهران کمک‌های بسیار ارزشمندی در عرصه توسعه خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه انجام داده است به طوری که ما در کوی دانشگاه شاهد فعالیت‌های ارزشمند آنها برای تأمین رفاه دانشجویی هستیم و لازم است دانشجویان نیز این کمک‌های خیرین را ارج نهاده و در حفظ و نگهداری تجهیزات خوابگاهی کوشا باشند.
شایان ذکر است در این آیین از نماد دستان ماندگار آقای دکتر محمدرضا حافظی خیر نیک اندیش دانشگاه تهران و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور رونمایی شد و در ادامه اثر دست آقای دکتر عباس مصلی نژاد خیر برتر دانشگاه تهران و مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی نژاد ثبت شد.