«خاتم ملک سلیمانست علم              جمله عالم صورت و جانست علم»

-مثنوی معنوی، مولانا-

چرا اندیشمندان و دانشمندان جوان؟

هر دانشمندی از پس ریشه خود که همان اندیشه اوست از خاک علم ریشه می‌دواند و جوانه می‌زند، ما نیز برآن شدیم تا از ایده‌های بکر جوانه‌های سبز دانش این مرز و بوم، در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های علمی آن‌ها گام برداریم و با همراهی و حمایت مادی و معنوی خود تا لحظه عملی ساختن ایده‌ها در کنارشان بمانیم.

از ایده تا اجرا

ایده جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان از سال ۹۵ به همت بنیاد نیکوکاری جمیلی و در راستای حمایت از ایجاد کسب‏ و‏کارهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی، با هدف تبدیل ایده به ثروت، محقق گشت. این جشنواره از سال ۹۶ به صورت سالیانه در سطح ملی برگزار می‌گردد و برگزیدگان نهایی در پایان جشنواره از اعتبار ویژه بنیاد نیکوکاری جمیلی به منظور تجاری‌سازی محصول و ایجاد شرکت نوپا بهره‏‌مند می‏گردند.

بنیاد و جشنواره قفل و کلید یکدیگرند

ایجاد اشتغال، بزرگ‌ترین هدف بنیاد نیکوکاری جمیلی و کمک به ایده‌های برتر اولویت اصلی جشنواره اندیشندان و دانشمندان جوان است. به قفل استواری چون بنیاد نیکوکاری جمیلی، کلید درخشانی چون جوانانی که مشتاق علم و دانش‌اند را میاندازیم و لذتی بالاتر از آن نمی‌شناسیم.

۲۲ روز تا اختتامیه

تنها ۲۲ روز تا اختتامیه چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان باقی مانده‌است. این جشنواره با حمایت بنیاد نیکوکاری جمیلی و همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران و پردیس علوم دانشگاه تهران و در ۶ محور شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین شناسی، ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر و نیز «تأثیر کرونا بر الگوی زیستی» برگزار می‌گردد و بیش از ۴۰۰ ایده‌پرداز در بازه‌ی زمانی ۱۸ مرداد لغایت ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۹ در این رویداد علمی شرکت نمودند. همچنین برگزیدگان نهایی این جشنواره، در تاریخ ۹ آذر ماه ۱۳۹۹ معرفی خواهند شد.