نشست سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری با حضور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری، جناب آقای مهندس جمیلی ( مدیر ارشد گروه صنعتی معدنی زرین و رئیس هیئت امنا بنیاد نیکوکاری جمیلی) و جمعی از روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور، روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۹۹ در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آیین افتتاحیه این نشست، دکتر کشمیری (مدیرکل دفتر برنامه ریزی امورفناوری، دکتر خیاطیان (رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر رحیمی (معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف)، دکتر برومند (مشاور وزیر عتف) به ایراد سخنرانی پرداختند.

دکتر خیاطیان، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در سخنانی ضمن خیر مقدم، با اشاره به اهمیت و جایگاه پارک‌های علم و فناوری اشاره کردند:

«عملکرد پارک‌های علم و فناوری در بحران کرونا نشان از سیاستگذاری خوب طی سال‌های گذشته دارد. برای ارتقاء جایگاه و بهبود عملکرد پارک‌ها، نیاز به هم‌فکری و تشریک مساعی داریم.»

دکتر کشمیری، جوانگرایی در پارک‌های علم و فناوری را از افتخارات این حوزه دانست و افزود: «مسئولان پارک‌ها باید رهبری را جایگزین مدیریت نمایند و در رهبری سازمان، اصولی انسانی را سرلوحه امور قرار دهند.»

دکتر رحیمی پارک‌های علم و فناوری را امکان ملی دانست و افزود:

«باید به بهترین شکل از این امکان ملی بهره جست. با تقویت پیوند بین تکنولوژی و دانشگاه‌ها و ایجاد هسته‌های علمی، جهش های بزرگی رخ خواهد داد.»

در بخشی از نشست سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری از فعالیت‌ها و خدمات دکتر برومند معاون سابق پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اهداء الواح و هدایایی قدردانی شد.

در ادامه نیز جناب آقای مهندس جمیلی در خصوص اقدامات شتاب دهنده گروه صنعتی معدنی زرین با نام ماینتک توضیحاتی ارائه دادند که مورد استقبال روسای پارک‌های علم و فناوری قرار گرفت. یکی از مهم‌ترین این اقدامات، استفاده از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری کل کشور و عدم محدودیت جغرافیایی برای اجرای اقدامات هر یک از تیم‌های استارتاپی است. به بیان بهتر، این ایده با هدف ادامه فعالیت و خدمات منتورینگ تمامی استارتاپ‌ها با توجه به شرایط موجود (شیوع ویروس کرونا) و سختی جابجایی دانشجویان و تیم‌های استارتاپی، در قالب وبینار و نیز با حمایت مالی شتاب دهنده ماینتک انجام خواهد گرفت.

در پایان، ارائه دستاوردها و معرفی شرکت‌های گروه صنعتی و معدنی زرین با توضیحاتی در خصوص اقدامات بنیاد نیکوکاری جمیلی از سوی جناب آقای مهندس جمیلی، معرفی برنامه‌های توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی و معرفی برنامه‌های انجمن علمی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایران از مهم ترین بخش‌های این نشست یک روزه بود.