رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان: توان‌بخشی سالمندان ضروری است

رئیس هیئت مدیره مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان با بیان اینکه توان‌بخشی سالمندان ضروری است، گفت: فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی برای سالمندان در این موسسه وجود دارد.به گزارش خبرگزاری مهر و به  نقل از موسسه خیریه فرزانگان، ابراهیم جمیلی، افزود: هدف مؤسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان (هفت باغ مهربانی) ارائه خدمات حمایتی و توان‌بخشی به سالمندان است.

وی بابیان اینکه خدمات مشاوره‌ای، مراقبتی، فرهنگی، ورزشی، پزشکی و توان‌بخشی به سالمندان در مرکز هفت باغ مهربانی (خانه سالمندان زنجان) ارائه می‌شود، تصریح کرد: معاینه روزانه و هفتگی پزشکی و پرستاری ازجمله خدمات پزشکی ارائه‌شده به سالمندان زنجانی است.

رئیس هیئت مدیره مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان با اشاره به اینکه ماساژ درمانی، طب سنتی و دندانپزشکی نیز از دیگر خدمات پزشکی ارائه‌شده به سالمندان در این مرکز است، ابراز کرد: همچنین خدماتی چون روانشناسی، مددکاری اجتماعی و تغذیه برنامه‌ریزی‌شده سالمندان نیز ازجمله خدمات مرکز در بخش مشاوره‌ای است.

جمیلی بابیان اینکه فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی از خدمات این مؤسسه در بخش توان‌بخشی به سالمندان است، اظهار کرد: همچنین شنوایی‌سنجی و بینایی‌سنجی سالمندان نیز در این مرکز صورت گرفته و از خدمات اختصاصی این بخش است.

وی ادامه داد: این مؤسسه خیریه با برنامه‌ریزی انجام داده در خدمات مراقبتی نیز خدمت‌هایی چون بهیاری و کمک بهیاری به سالمندان زنجانی ارائه می‌کند.

رئیس هیئت مدیره مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای سالمندان زنجانی در این مرکز، گفت: در همین راستا امسال یک دوره آموزش نقاشی توسط شهرزاد اصولی استاد نقاشی ایران برای سالمندان زنجانی برگزار شد.

جمیلی خاطرنشان کرد: نقاشی پدربزرگ‌های هفت باغ مهربانی زنجان (خانه سالمندان) در نمایشگاهی در دانشگاه علوم پایه تحصیلات تکمیلی استان زنجان با حضور استاندار و دیگر مسئولان به نمایش درآمد.

وی بابیان اینکه گذران مفید اوقات فراغت سالمندان زنجان ازجمله برنامه‌های مهم موسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان است، تصریح کرد: در همین راستا برگزاری دوره‌های سفالگری، نقاشی روی شیشه، کتاب‌خوانی و … نیز در دستور کار قرار داشته و بر اساس برنامه در مرکز هفت باغ مهربانی زنجان برگزار می‌شود.

رئیس هیئت مدیره مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی زنجان همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه ورزش همگانی برای سالمندان زنجانی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده این برنامه دو روز در هفته در مرکز نگهداری و یک روز نیز برای عموم سالمندان زنجانی در آینده برگزار خواهد شد.