ملاقات مهندس جمیلی با دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران

ملاقات مهندس جمیلی با دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران

عصر روز یک شنبه ۱۴ آبان تعدادی از دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران با آقای مهندس جمیلی خیر نیک اندیش دانشگاه تهران دیداری صمیمانه داشتند.

در این دیدار مهندس جمیلی ایجاد اشتغال برای دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران را امری ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوان با استفاده از ایده ها و ظرفیت های دانشجویان مستعد و برتر دانشگاه تهران و همراهی و همیاری بنیاد نیکوکاری جمیلی، فضای فعالیت های کارآفرینی و شغلی برای دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران ایجاد کرد.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم شبکه سازی برای خیّرین اظهار داشت: «برای شبکه سازی خیّرین کشور باید به دنبال خیّرسازی علمی و هوشمند باشیم تا زمینه برای خیّرسازی فراهم شود. »

مهندس جمیلی در خصوص چگونگی خیّرسازی با دانشجویان به تبادل نظر پرداخت و داشتن خود باوری، اعتماد به نفس، پشتکار و توانمندسازی را لازمه موفقیت دانشجویان برشمرد.

ایشان در ارتباط با جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان یادآور شد: به دنبال بین المللی کردن این جشنواره با هدف تربیت کارآفرینان با معیار بین المللی هستیم» ایشان به بیان نکاتی پیرامون جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، ایده خیر سازی و ایده اشتغالزایی پرداخت.

در ادامه تعدادی از دانشجویان بورسیه سوالات خود را مطرح کردند و در خصوص توانمندسازی دانشجویان، که لازمه کارآفرینی است، نظرات خود را بیان کردند.

همچنین در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه پیشنهاد دادند که لازم است طرح های واحد های صنعتی در دانشگاه بررسی شوند تا هم به ارتباط صنعت و دانشگاه کمک شود و مشکلات واحد های صنعتی نیز حل شود.

مهندس ابراهیم جمیلی خیر نیک اندیش دانشگاه تهران و یکی از رهبران کارآفرین کشور است که در مجموع تاکنون ۴٠٠ دانشجوی مستعد و برتر دانشگاه تهران را بورسیه کرده اند. از دیگر اقدامات خیرخواهانه ایشان امضای تفاهم نامه بازسازی موزه پردیس علوم در فاز اول به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، اهدا مبلغ ۱ میلیارد ریال به حساب اندوخته همیاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران، تقبل کمک به بهسازی سیستم برق تالار ابوریحان کتابخانه مرکزی دانشگاه به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال است.