دهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان ایجرود با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و خیرین مدرسه یار و مدرسه ساز شهرستان ایجرود  در محل سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص) آموزشگاه استاد شهریار زرین آباد برگزار شد .

حجت الاسلام مقدمی ، امام جمعه شهرستان ایجرود، ضمن تقدیر از تلاش ها و حمایت ها بی دریغ خیرین گفت : انسان ها باید ظرفیت معنوی خویش را تقویت نمایند تا بتوانند مشمول عنایت ویژه خداوند باشند و در راه خیر قدم بردارند.وی همچنین تصریح کرد : وجود خیرین برای کشور و منطقه منشا برکت و رحمت است .

اسماعیل بیات ، فرماندار شهرستان ایجرود ضمن تقدیر از مشارکت خیرین گفت : در راستای افزایش نیازهای اجتماعی ، سازمان های مردم نهاد و خیر نیز باید توسعه یابند که گره گشای بسیاری از مشکلات خواهد بود.

بیات در ادامه افزود: احسان و بخشش فقط جنبه مادی ندارد بلکه می توان با ارائه مشارکت فکری و معنوی نیز در این راه خداپسندانه گام برداشت و خیرین مدرسه ساز از آن جهت که در مسیر علم و دانش گام برمی دارند از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

غلامحسین جمیلی، رئیس اتاق بازرگانی زنجان و عضو هیئت مدیره بنیاد نیکو کاری جمیلی به نمایندگی از خیرین شهرستان گفت : برگزاری برنامه های اینچنینی موجب دل گرمی خیرین و استمرار مشارکت آنان خواهد شد که ما نیز به نوبه خود از مسئولین استانی و شهرستانی تقدیر می کنیم.

جمیلی در ادامه افزود: بنیاد نیکو کاری جمیلی در سال مالی 1396، 2 میلیارد و 200 میلیون تومان به دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش خود کمک کرده است که در مجموع 800 دانش آموز و دانشجو تحت حمایت مالی این بنیاد قراردارد که از این تعداد 95 دانش آموز از مدارس شهرستان ایجرود می باشد.

وی درادامه خاطر نشان کرد: در سال گذشته این بنیاد اولین جشنواره اندیشمندان جوان را با همکاری دانشگاه تهران برگزار نمود تا بتوانیم به سهم خود از نخبگان و آینده سازان کشور حمایت نماییم .

داود بهرامی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایجرود نیز ضمن تقدیر از تمامی خیرین گفت : در سال تحصیلی جاری 636 خیر مدرسه یار  مدارس  مشارکت فعال داشته اند که مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی بالغ بر 3 میلیارد ریال می باشد .

بهرامی در ادامه تصریح کرد : در کنار خیرین، سازمان های مردم نهاد برای ترفیع مشکلات دست آموزش و پرورش را گرفته اند از جمله بنیاد نیکو کاری جمیلی که مشارکت موثر در مساعدت مالی دانش آموزان بی بضاعت و بهسازی مدارس شهرستان داشته است که امیدواریم  با برنامه های اینچنینی در امر تکریم و تجلیل خیرین گام کوچکی برداریم.

در پایان این مراسم از  24 نفر از خیرین شاخص به نمایندگی از  636 خیر مدرسه یار شهرستان ایجرود که در امر بهسازی ، تعمیر و نگهداری مدارس شهرستان مشارکت فعال داشتند ، تقدیر شد .