رئیس هیأت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی با اشاره به اهدای کانکس از سوی این بنیاد خیریه در مناطق زلزله‌زده به خانواده‌هایی که درآینده صاحب فرزند می‌شوند، گفت: ‌دیگر هیچ نوزادی در این مناطق در چادر متولد نمی‌شود.

یک‌شنبه‌شب ۲۱ آبان ۱۳۹۶ زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ در مقیاس ریشتر در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد که موجب کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان شد.
پس از وقوع این زلزله مهیب، سیل کمک‌های مردمی و همچنین دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و … به صورت فراگیر راهی این مناطق شد تا حداقل از درد و غم و آلام مردم این مناطق کاسته شود.
در این بین هر کسی بسته به توانایی خود کمک‌هایی را انجام داده و یا راهی این مناطق شده بود تا یاری‌کننده مردمی باشد که زلزله همه چیز آنها را گرفته بود.
عموم کمک‌های مردمی هرگز از چادر، پتو، لباس، کیف، کفش و دارو فراتر نرفته است اما به قطع نیازهای مردم‌زلزله زده چیزی فراتر از این اقلام است.
زلزله‌ای که همه چیز مردم غرب کشور را از آنها گرفته بود را باید با ابعاد مختلف آن بررسی کرد تا بهتر و بیشتر بتوان نسبت به ارسال کمک‌های مورد نظر اقدام کرد.
ایرانیان از دیرباز در سخت ترین شرایط کنار هم بوده و هستند. اما باید دید به رغم جنبش‌های بزرگ و کوچک مردمی، تا چه اندازه این کمک‌ها هدفمند بوده و نیازهای ساکنین مناطق زلزله‌زده را برطرف می‌کند.
در این بین بنیاد نیکوکاری جمیلی در حرکتی ارزشمند نسبت به تهیه کانکس برای خانواده‌های که در آینده فرزندان آنها به دنیا می‌آید، اقدام کرده است.
ابراهیم جمیلی رئیس هیأت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی در این رابطه با تاکید بر لزوم کمک‌رسانی در ابعاد مختلف به مردم مناطق زلزله‌زده، از تهیه و ارسال55 کانکس به خانواده‌هایی که در مناطق زلزله‌زده نوزادی در راه دارند، خبر داد.

هدف ما ایجاد حداقل یک سرپناه برای نوزدان تازه متولد شده مناطق زلزله‌زده است
ابراهیم جمیلی با بیان اینکه بنیاد نیکوکاری جمیلی اهدای کانکس به مردم مناطق زلزله‌زده غرب کشور را در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: این کانکس‌ها به خانواده‌هایی که نوزادی در راه دارند، اهدا می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه و هدف بنیاد نیکوکاری جمیلی این بوده تا با اهدای این کانکس‌ها، دیگر هیچ نوزاد معصومی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور در چادر متولد نشود، تصریح کرد: تولد نوزادان در چادر و زندگی در آن دشوار بوده و از همین رو در نظر داریم تا هیچ نوزادی در این مناطق در چادر چشم خود را به دنیا باز نکرده و حداقل سرپناهی داشته باشند.
رئیس هیأت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی با بیان اینکه کانکس‌ها بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و به تعداد خانواده‌هایی که در آینده صاحب فرزند می‌شوند، تهیه و به این مناطق ارسال خواهد شد، گفت: در ابتدا 6 کانکس برای خانواده‌هایی که در آینده صاحب فرزند می‌شوند سفارش داده شده بود که تعداد آن را اضافه و به 16 کانکس رساندیم.
جمیلی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته و احصای تعداد خانواده‌هایی که در مناطق زلزله زده در آینده صاحب فرزند می‌شوند، در مجموع 55 کانکس به مناطق زلزله‌زده ارسال خواهد شد.
وی با بیان اینکه تعدادی از این کانکس‌ها طی روزهای گذشته در مناطق زلزله‌زده همچون سرپل‌ذهاب ارسال شده و به دست خانواده‌های هدف رسیده است، افزود: تعداد دیگری نیز طی روزهای آینده و با شناسایی بیشتر این خانواده‌ها تهیه و به این خانواده‌ها تحویل داده می‌شود.
رئیس هیأت امنای بنیاد نیکوکاری جمیلی با تاکید بر اینکه هدف ما این بوده که نوزادان تازه متولد شده حداقل یک سرپناهی داشته و در چادر متولد نشوند، تصریح کرد: تعداد این قبیل خانواده‌ها در مناطق زلزله‌زده غرب کشور بررسی خواهد شد تا کانکس‌ها به تعداد این خانواده‌ها تهیه و به دست این افراد برسد.