مراسم کلنگ زنی پروژه سردر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در جایگاه مهمترین مرکز آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه های مدیریتی نیازمند نمادی در شان و منزلت این محیط علمی اثرگذار می باشد.

در همین راستا به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد که آثار فاخر و ارزشمند آن در جای جای دانشگاه تهران و مراکز علمی- آموزشی کشور جلوه گر است، مراسم کلنگ زنی پروژه سردر دانشکده مدیریت در روز سه شنبه مورخ سوم آبان ماه 1401برگزار شد.

طرح مصوب سردر این دانشکده، در عین سادگی، مبین خلوص، دقت، سیالیت، آرامش و دعوت‌کنندگی است.

 از نظر موقعیت مکانی، با عقب‌نشینی مناسب از معبر عمومی سواره، فضای شهری مناسبی برای ورود پیاده به محوطه دانشکده
می باشد. عمق صفه ورودی، با حوض آب‌نمای وسط آن، بیش از سی و پنج متر طول و پانزده متر عرض دارد. دهنه طاق دوازده متر و ارتفاع آن هم دوازه متر است. لبه شمالی سردر طره‌ای شش متری دارد. از ویژگی‌های فنی سردر آن است که ضخامت دیوارها و سقف فقط 45 سانتی متر است که با محاسبه دقیق و فنی سازه‌ای تبدیل به نمونه مناسبی برای ظرافت مهندسی ساخت می‌باشد.

سردر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، باید نمادی از ظرافت فنی و معماری است. طاق‌های منفصل آن فرصت مناسبی برای بازی نور و سایه است و با نورپردازی مطلوب هم می‌تواند، در شب، منظر شهری زیبایی برای محیط اطراف بوجود آورد.

مدت زمان پیش بینی شده برای ساخت این سردر شش ماه ‌است و امید می‌رود در هفته معلم سال 1402، در اردیبهشت ماه، افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.